Na čem záleží?

18. července 2013 v 22:11 | Ondřej Bezstarosti

Nezáleží na budoucnosti, minulosti, nezáleží ani na dalších pěti minutách. Nezáleží na tom, jestli se ty oči smějí nebo pláčou. Nezáleží na pocitu nicoty a beznaděje. Nezáleží dokonce ani na tom nejhlubším objetí. Lásku, tu nahradí úspěch, možná. Ale kdo vlastně nahradí mě? Somrák? Milionář? Prostitutka? Nezáleží vůbec na ničem. A když už nezáleží na ničem, tak se objeví žena, díky které najednou cítíte, že vlastně záleží na všem.
Minulost nikdo nesmaže. Říkal to někdo, kdo se díky ní zabil. Nakonec zůstaneme stejně sami. Sami půjdeme prázdnou černou ulicí. Sami budeme pociťovat oranžové světlo lamp, jež nás tolik zbavuje nadějí. Proč se mám cítit skvěle, když cítím, že je něco ve vzduchu? Že mě to užírá jako ten nejohavnější čokl, tu nejohavnější kost?
Mě záleží na těch nejmenších věcech. Dokonce, bojím se to přiznat, na… Záleží mi na tobě. Ale do hajzlu záleží na tom, na jak dlouho vlastně? A vlastně proč? Odkud se to vzalo? Cítím se krásně, protože se schovávám nad tím, co visí ve vzduchu. Cítím se krásně, ale kdo tohle už zase nahradí?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama