Úspěch

27. srpna 2013 v 16:08 | Ondřej Bezstarosti

Co je dneska do prdele vlastně úspěch? Co člověk, kterého potkáte na ulici, co on vám řekne, co považuje za úspěch? Úspěch je mít vilu. Úspěch je mít prachy. Úspěchem je mít co nejvyšší vzdělání, dobře placenou práci? Dvě uřvané děti? Dluhy? Je úspěch vlastnit nějaký debilní diplom? Nějakou medaili? Je úspěch, když mě na chodníku pozná člověk, protože píšu? To je všechno tak zkurveně směšné.
Proč to nevzít z druhé strany? Lidi si neuvědomují, co je ten opravdový úspěch v životě. Jakožto života bytí a existence na téhle zničené planetě, pošpinilé republice konkrétně. Dnešní člověk by měl považovat za úspěch, když se každý den dokáže na záchodě vyprázdnit. Dokud ze sebe dostáváme odpad, je to skvělé ne? Úspěch je probudit se dřív, než v deset dopoledne. Úspěch je usínat a nemyslet na špatné věci. Úspěchem je přece mít denně alespoň desetikorunu na dvě cigára. Úspěch je, když vás nebolí ani jedna kost. Úspěch je, když si vás někdo váží. A že je to ten nejtěžší úspěch.
A oni ne. Oni budou pořád blbí. Považovat to za každodennost. Ženy budou odkládat těhotenství, dokud ho mít nebudou moct a budou brečet a žrát prášky na depresi. Muži budou mít na háku, dokud se jim jednoho rána už prostě nepostaví. Budou žrát antidepresiva nebo viagru a zešednou a začnou víc pít. Přirozená existence dnešního života. Není tak? Možná kdybychom více hleděli na úspěch života a ne na peníze a diplomy. Žili bychom více naplno. Ale v konečném důsledku je mi to u prdele. Já si takhle žít budu. A budu šťastný. Proč kurva ne? Hehe…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama