Zkušenost s bastardem

18. prosince 2014 v 20:07 | Ondřej Bezstarosti
Seděl jsem a s ostatníma chlastal pivo. Byl to zlej den ve zlé hospodě. Stůl smrděl dýmem, zdi smrděly dýmem, my smrděli dýmem, dým smrděl námi. Chlastali jsme levnou dvanáctku. Byl jsem asi po třetím, či čtvrtém pivě, když se mě jeden kluk, co seděl vedle mě zeptal, jak má vydat knihu. Ať mu poradím, že prej píše taky. Následující rozhovor vypadal asi takhle.

"Jak mám vydat a napsat knihu?"
"Cože?"
"Jak mám vydat a napsat knihu?"
"Musíš jít domů, sednout si na prdel a honit si čuráka. Musíš to dělat pořád dokola."
"Třeba pětkrát denně vole!" nadzvedl se jeden z opilých spolupachatelů nad stůl a zasmál se.
"Jo vole, třeba pětkrát denně. Dokud ti z něj nestříká krev jako z prasete."
"Jasně, chápu," žral mě ten týpek a přitom se smál.
"Čemu se kurva směješ? Já si nedělám prdel. Co tady ještě děláš, zvedni se a běž si ho domů vyhonit. Proč nesedíš doma a nehoníš si péro a pak o tom nepíšeš? Proč tady se mnou ztrácíš čas? Vidíš to, já si tady můžu sedět a válet si prdel. Já jo. Ty ale ne."
"Ne, ale teď vážně, jak mám napsat a vydat knihu?"
"Musíš se bavit s těma nejvymatlanějšíma lidma, najít si neskurvenější práci, potkat šílenou, ale krásnou a milou ženu, musíš ze sebe párkrát za měsíc udělat čuráka. Musíš dělat všechno pro to, aby ti bylo co nejhůř. Aby si zvracel vlastní střeva do tvých dlaní a pak je vracel zpět. Musíš se kurva zabít! Musíš se pro psaní pičo i zabít, je-li to za potřebí, kurva!" rozeřval jsem se, až byl ze mě nervózní.
"Ale hlavně si furt musíš honit to péro, kurva!" zařval opilý spolupachatel, který se mi začínal líbit.
"Ne, ale teď vážně," zapálil jsem si cigáro. "Napiš ji, vydej ji. Klidně to udělej. Ale jedno mi věř, já si ji nekoupím a nepřečtu," čímž jsem rozesmál celý stůl.

Ten kluk vlastně není tak špatný. Ani já nejsem tak špatný. Jen je dobré nedělat ze sebe prostituta, když píšete. Psaní není o lidech, ale o vás. Jak říkal Rimbaud: "Je mi u prdele, jestli budu vycházet nebo ne. Mě jde o psaní samo. Všechno ostatní už je jen literatura."
Měl kurva pravdu. A já doufám, že ta tvoje zkušenost semnou. Že ti do háje něco dala. Alespoň chuť si honit péro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama