Filozofie Ondřeje

9. května 2017 v 17:29 | Ondřej Bezstarosti
Je fajn, že si většina z nás chce nebo si myslí, že si chce, dělat co se mu zamane. Jenomže ono to nejde do nekonečna. Všechno jednou skončí a vyhasne jako požár. Tedy pokud si nenastavíte nějakou svou filozofii, které se zuby nehty rozhodnete držet. Ono to nejsou ani tak pravidla. Není to desatero přikázání. Není to něco, přes co by vlak nejel. Ono se toho stačí jen podvědomě držet.

Je mi něco přes dvacet a jsem už dost starý na to, abych si uvědomil, co je asi mojí filozofií života. Co je mojí filozofií vůbec.

Moje filozofie je snažit se dělat věc, která tu po mě zůstane. Držet se toho, co chci a nenechat se znechutit lidmi, kteří to ani nedělají. Neustále si uvědomovat, že jsem jedním ze všech lidí. Bohémství přijímat pouze v krajních mezích. Jen když se to někomu líbí. Na druhou stranu se nesnažit, aby se můj zadek za každou cenu líbil všem okolo. Zejména vždycky začínat u sebe a nedělat něco kvůli hamižnosti druhému. Vždycky a za jakéhokoliv "počasí" milovat svého bližního. Ženu, rodinu, zvíře. Nikdy nebýt rasistou. Nesoudit člověka, o kterém nic nevím. Agresi dávat stranou a promýšlet každé slovo dvakrát. Mluvit přizpůsobivě, ale stále zůstávat sám sebou. Dělat svou ženu šťastnou. Ani na chvíli nepřestat pochybovat o její jedinečnosti. Nikdy nebrečet, protože se nemám zrovna dobře - existuje na světě někdo, kdo se má hůř. Penězům a majetku nedávat nikdy přednost, ale nikdy je taky nezatratit. Nebýt povrchní. Neodsuzovat kvůli jinému přesvědčení, než kterému věřím já. Věřit mému názoru a mému přesvědčení víc, než názoru a přesvědčení, který se mi snaží vtlouct do hlavy někdo, komu se nedá věřit. Nebýt neomylný, ale z omylů se poučovat. Měnit svůj charakter podle zkušeností a minulosti k lepšímu - nikdy ne k horšímu. Vždycky věřit své filozofii. A Vždycky věřit mému podvědomí. Nebránit se lásky. Nepolevit. Vždy se snažit.

To bude asi vše, na co jsem přišel za můj krátký život. Čemu věřím, co je mou filozofií. Každý může být jiný. Každý může mít jiný náhled. Jiný život.

Tento text je naprosté nahlédnutí do osobního a citového života mě, jakožto člověka a autora. Žádný z textů není upřímnější. Děkuji za přečtení. Vážím si vás.

Ondřej Bezstarosti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama